Weckesser Wohnen | Einrichtungshaus in der Rhein-Neckar-Region on Instagram
| Username | @weckesserwohnen |
|---|---|
| Audience | 3469 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Wiesloch |
| Categories | Home decor interior design furniture design home improvement lifestyle garden furniture home inspiration home decor trends home organization |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioUnser schlägt für aussergewöhnliche Möbel, Designklassiker & individuelle Wohnkonzepte. 7.000 qm Ausstellungsfläche Di-Fr 10-18 Uhr, Sa 10-16 Uhr |
Instagram Insights
| Followers | 3.5K |
|---|---|
| Following | 343 |
| Highlights | 5 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 49.6 |
| Avg comments | 1.2 |
| Avg interactions | 50.8 |
| Avg video views | 907.8 |
| Engagement rate | 1.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/11/2026, 8:31:25 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:51:24 AM |