Clara Moring on Instagram
| Username | @tastesheriff |
|---|---|
| Audience | 31239 |
| Posts | 5.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.7K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Blogger lifestyle food travel blogging recipes family home decor cooking baking daily life |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioBlogger, Stylist, Tastemaker - alles rund um Food, Reisen und das Leben von einer Stylistin - zwischen Stadt und Land aus Hamburg und Nordfriesland. |
Instagram Insights
| Followers | 31.2K |
|---|---|
| Following | 1.6K |
| Highlights | 55 |
| IG Media | 5.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 567.8 |
| Avg comments | 74.8 |
| Avg interactions | 642.5 |
| Avg video views | 6816.3 |
| Engagement rate | 2.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/13/2026, 4:30:00 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:36:39 AM |