Tanja Brandt-Tierfotografie on Instagram
| Username | @tanja_brandt |
|---|---|
| Audience | 506262 |
| Posts | 4.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.0K |
| Country | Germany |
| Categories | Photographer photography animals dogs owls nature workshops coaching health family travel |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioAwardwinning Photographer Bestseller Author ️ our life with animals,love, chaos Workshops - Coachings-Shootings . NIKON EIZO . Impressum |
Instagram Insights
| Followers | 506.3K |
|---|---|
| Following | 7.1K |
| Highlights | 139 |
| IG Media | 4.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 15695.0 |
| Avg comments | 263.0 |
| Avg interactions | 15958.0 |
| Avg video views | 5306.0 |
| Engagement rate | 3.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 11:45:19 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:05:50 AM |