| ALTBAU | PLANTS | CATS | on Instagram
| Username | @sphynx_n_plants |
|---|---|
| Audience | 15430 |
| Posts | 2.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Blogger plants cats tattoos indoor plants urban jungle variegated plants monstera alocasia philodendron botanical home decor |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bio• Vivien • Katzenmama • einen eigenen Dschungel auf 140qm • fünf Sphynx und eine Okh • |
Instagram Insights
| Followers | 15.4K |
|---|---|
| Following | 1.0K |
| Highlights | 31 |
| IG Media | 2.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 157.0 |
| Avg comments | 7.5 |
| Avg interactions | 164.5 |
| Avg video views | 669.8 |
| Engagement rate | 1.1% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 7:18:28 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:09:19 AM |