Simone on Instagram
| Username | @si_sichen |
|---|---|
| Audience | 324334 |
| Posts | 3.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.0K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | Digital creator lifestyle family travel fashion home decor parenting düsseldorf abu dhabi dubai birthdays cozy moments |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioMama von einem Mädchen & einem Jungen nähe Düsseldorf - verliebt in Mode, Reisen und unser Zuhause. |
Instagram Insights
| Followers | 324.3K |
|---|---|
| Following | 436 |
| Highlights | 124 |
| IG Media | 3.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 1655.4 |
| Avg comments | 41.9 |
| Avg interactions | 1697.3 |
| Avg video views | 26160.7 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 12:46:02 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:20:45 AM |