sebastian schmidt on Instagram
| Username | @sebastian.schmidt |
|---|---|
| Audience | 275895 |
| Posts | 5.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 5.2K |
| Country | Germany |
| City | Cologne |
| Categories | Digital creator interior design travel fashion lifestyle blogging literature food home decor german language coffee |
| Languages | german, english |
| Emails | press@sebastiansview.com |
| Bio | Reveal bioGermany/Cologne ️teacher for german language & literature ️blogger w/ a passion for interior, ️fashion, travel & UGC ️press@sebastiansview.com |
Instagram Insights
| Followers | 275.9K |
|---|---|
| Following | 1.2K |
| Highlights | 45 |
| IG Media | 5.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 771.2 |
| Avg comments | 37.8 |
| Avg interactions | 809.0 |
| Avg video views | 736.0 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 3:26:42 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:22:14 AM |