schautz _ interiordesign _ designfurniture on Instagram
| Username | @schautz_einrichtungen |
|---|---|
| Audience | 9494 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Bayreuth |
| Categories | Interior Design Studio interior design home decor furniture kitchen design bathroom design home renovation luxury design home improvement architecture home decor ideas |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioNr.1 in De für exclusive interior design Beratung!1600m² showroom, furniture for private, office, hotel, contract projects #benecke_interior_design |
Instagram Insights
| Followers | 9.5K |
|---|---|
| Following | 3.2K |
| Highlights | 13 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 45.7 |
| Avg comments | 2.3 |
| Avg interactions | 47.9 |
| Avg video views | 10633.3 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 1:37:46 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:43:13 AM |