miriam reimers on Instagram
| Username | @scandi.living |
|---|---|
| Audience | 91842 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Nuremberg |
| Categories | Blogger lifestyle home decor minimalism travel fashion scandinavian design nordic home soft minimalism mid-century modern cozy home |
| Languages | german, english |
| Emails | scandi.living@gmx.de |
| Bio | Reveal biosoft minimalism. travel. lifestyle. fashion. europa park lover. south germany. mail: scandi.living@gmx.de |
Instagram Insights
| Followers | 91.8K |
|---|---|
| Following | 409 |
| Highlights | 45 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 543.3 |
| Avg comments | 110.8 |
| Avg interactions | 654.0 |
| Avg video views | 5166.9 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 5:35:41 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:49:46 AM |