Philipp Hofstetter | Hair- Interior- & Gardendesign on Instagram
| Username | @philipp__hofstetter |
|---|---|
| Audience | 13402 |
| Posts | 2.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.0K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Designer lifestyle interior design garden food travel wellness home decor slow living berlin hairstyling photography |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioDesign for Hair, Interior & Garden in Berlin - apmt via website / co-owner of @haus_58 @hausderfreundschaft |
Instagram Insights
| Followers | 13.4K |
|---|---|
| Following | 1.3K |
| Highlights | 30 |
| IG Media | 2.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 452.8 |
| Avg comments | 25.8 |
| Avg interactions | 478.6 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 3.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/12/2026, 10:40:36 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:27:31 AM |