Alexandra Peters on Instagram
| Username | @peterspresents |
|---|---|
| Audience | 1452 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Cologne |
| Categories | architecture travel family interior design food home decor vacation conservation urban exploration photography |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioarchitect :: monument conservationist :: cologne #peterspresentsarchitecture #travellingpeters #floresunterwegs #brotschnitzereien |
Instagram Insights
| Followers | 1.5K |
|---|---|
| Following | 2.3K |
| Highlights | 31 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 128.8 |
| Avg comments | 2.8 |
| Avg interactions | 131.6 |
| Avg video views | 2205.7 |
| Engagement rate | 9.1% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 12/24/2025, 7:08:46 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 2:36:30 PM |