Laura Wolter on Instagram
| Username | @oursweetliving |
|---|---|
| Audience | 275695 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator lifestyle home decor photography travel pets relationships mental health interior design personal growth daily life home improvement |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio𖥸 unser süßes Leben 𖥸 4 Wohnungen gestaltet & einen Bulli verzaubert 𖥸 jetzt: Altbaucharme auf 100qm in Münster 𖥸 Interior, Umstyling & DIY |
Instagram Insights
| Followers | 275.7K |
|---|---|
| Following | 1.8K |
| Highlights | 98 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 3447.5 |
| Avg comments | 167.8 |
| Avg interactions | 3615.3 |
| Avg video views | 29019.2 |
| Engagement rate | 1.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 4:54:37 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:25:47 AM |