Musterring on Instagram
| Username | @musterring |
|---|---|
| Audience | 58715 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Rietberg |
| Categories | home decor furniture interior design living room bedroom dining room outdoor living home textiles spring decor easter decor |
| Languages | german |
| Emails | Info@musterring.de |
| Bio | Reveal biodu bist zuhause_ Einzigartige Möbel für dein einzigartiges Zuhause. |
Instagram Insights
| Followers | 58.7K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 437.3 |
| Avg comments | 307.6 |
| Avg interactions | 744.8 |
| Avg video views | 9802.3 |
| Engagement rate | 1.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 11:00:21 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:09:26 AM |