Catharina Merkes on Instagram
| Username | @moseltraum20 |
|---|---|
| Audience | 66943 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Trier |
| Categories | Blogger diy home decor diy home decor interior design family lifestyle crafting home improvement decorating ideas self-made projects home organization seasonal decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioCathy, 38 Traumhaft wohnen an der Mosel ️|Deko|DIY|Family|ReisenlLifestylelKatzen Selbstbedienungshäuschen |
Instagram Insights
| Followers | 66.9K |
|---|---|
| Following | 2.7K |
| Highlights | 59 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 7069.7 |
| Avg comments | 86.8 |
| Avg interactions | 7156.5 |
| Avg video views | 135788.8 |
| Engagement rate | 10.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 5:02:02 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:07:04 AM |