Möbel Schröter on Instagram
| Username | @moebel_schroeter |
|---|---|
| Audience | 914 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Windischleuba |
| Categories | Furniture store furniture home decor interior design living room dining room garden furniture home improvement retail events customer service |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio-Willkommen in Deinem Wohlfühl-Möbelhaus Wir machen Wohnträume wahr, denn wenn Möbel dann Schröter. #wennmoebeldannschroeter |
Instagram Insights
| Followers | 914 |
|---|---|
| Following | 107 |
| Highlights | 18 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 17.6 |
| Avg comments | 0.0 |
| Avg interactions | 17.6 |
| Avg video views | 208.4 |
| Engagement rate | 1.9% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 3:18:46 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 6:32:21 PM |