Lennart Pagel on Instagram
| Username | @lennart |
|---|---|
| Audience | 500433 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Cologne |
| Categories | Photographer photography travel outdoor biking nature adventure aerial photography calendars environmental conservation politics drone photography |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bio️A normal guy on an abnormal walk Mexico to Canada on the PCT Roaming with @germanroamers Shooting with @fujifilmx.de |
Instagram Insights
| Followers | 500.4K |
|---|---|
| Following | 2.3K |
| Highlights | 40 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 843.3 |
| Avg comments | 47.9 |
| Avg interactions | 891.2 |
| Avg video views | 5387.2 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/9/2026, 1:37:58 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:05:56 AM |