Marie & Max Layer on Instagram
| Username | @layer_immobilien_und_bau |
|---|---|
| Audience | 4697 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Real Estate home maintenance property investment home security elderly housing home decor property insurance sustainable building home buying property management |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioMünchen | Augsburg | Allgäu ️ Immobilienexperten seit über 35 Jahren Rundum-Service: Immobilienvermittlung, Wohnen im Alter & Grundstücksankauf |
Instagram Insights
| Followers | 4.7K |
|---|---|
| Following | 585 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 27.8 |
| Avg comments | 1.4 |
| Avg interactions | 29.2 |
| Avg video views | 351.8 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 6:02:23 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:31:14 AM |