Laura & Christian on Instagram
| Username | @lauras.zuhause |
|---|---|
| Audience | 31919 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Trier |
| Categories | Personal blog parenting home decor family life children daily life home organization invisalign baby care crafting garden |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioMama-Alltag mit zwei Jungs (4 & 1 Jahr) Tipps, Tricks & Hacks Einrichtungsideen & Garteninspo Trier Impressum ️ |
Instagram Insights
| Followers | 31.9K |
|---|---|
| Following | 849 |
| Highlights | 51 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 679.9 |
| Avg comments | 42.1 |
| Avg interactions | 722.0 |
| Avg video views | 4641.5 |
| Engagement rate | 2.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 9:26:58 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:30:36 AM |