Kronen_Floraland on Instagram
| Username | @kronen_floraland |
|---|---|
| Audience | 740 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Korschenbroich |
| Categories | Garden Center gardening diy home decor christmas plants garden tools outdoor living handmade garden furniture garden care seasonal decorations |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioIn unserem Floraland findet ihr alles, was ihr zum Draußen Leben braucht: Grills & Gartenmöbel, Pflanzen & Gartengeräte, Deko- & Haushaltsartikel. |
Instagram Insights
| Followers | 740 |
|---|---|
| Following | 333 |
| Highlights | 29 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 19.5 |
| Avg comments | 1.1 |
| Avg interactions | 20.6 |
| Avg video views | 42.0 |
| Engagement rate | 2.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 9:54:37 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 6:19:12 PM |