Peter Mecklenburg on Instagram
| Username | @kopflastigs_garten |
|---|---|
| Audience | 107212 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Mecklenburg |
| Categories | Digital creator gardening diy upcycling garden decoration nature home decor sustainable living plant care outdoor living crafting garden design |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioGarten, Deko, DIY‘s, Upcycling Bildhauerei unter @kopflastig_kunst Erfinder der #donnerstagsidylle Garten&Lecker 2025 |
Instagram Insights
| Followers | 107.2K |
|---|---|
| Following | 1.8K |
| Highlights | 21 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 1162.0 |
| Avg comments | 133.3 |
| Avg interactions | 1295.3 |
| Avg video views | 10662.6 |
| Engagement rate | 1.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 4:53:50 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:49:52 AM |