Rettung von Kulturgütern on Instagram
| Username | @kaufhaus_sachse |
|---|---|
| Audience | 4422 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| City | Chemnitz |
| Categories | vintage furniture industrial decor interior design vintage furniture home decor loft furniture retro upcycling design home inspiration |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bio#Restauration von industrial furniture / Lamp #Verkauf / Inspiration /KS2 offen Do/Fr.10-19 Sa.10-15 Uhr check our Webshop |
Instagram Insights
| Followers | 4.4K |
|---|---|
| Following | 2.0K |
| Highlights | 4 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 110.2 |
| Avg comments | 2.9 |
| Avg interactions | 113.1 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 2.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 5:37:32 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:45:21 AM |