Annett Seifert on Instagram
| Username | @kaninchens_welt |
|---|---|
| Audience | 10667 |
| Posts | 2.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.2K |
| Country | Germany |
| City | Leipzig |
| Categories | Blogger lifestyle food beauty wellness outdoor sustainable living parenting home decor health vegan shopping |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioMarried mom of 3 + #lpz Normaler Alltagswahnsinn! #Family #Foodspots #Wellness #Travel ️ Impressum/Datenschutz ️ |
Instagram Insights
| Followers | 10.7K |
|---|---|
| Following | 2.6K |
| Highlights | 141 |
| IG Media | 2.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 117.1 |
| Avg comments | 79.5 |
| Avg interactions | 196.6 |
| Avg video views | 453.9 |
| Engagement rate | 1.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 9:44:54 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:32:04 AM |