Katharina // photographer on Instagram
| Username | @ka.tuescha |
|---|---|
| Audience | 3601 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Stuttgart |
| Categories | Photographer photography interior design travel vintage home decor nature art family diy culture lifestyle |
| Languages | german, russian, english |
| Bio | Reveal bio• unique photographer • unique home ️ My creative life => stories ⠀DM for Collab https://bit.ly/3lei9Yo HOMESTORY |
Instagram Insights
| Followers | 3.6K |
|---|---|
| Following | 493 |
| Highlights | 41 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 179.8 |
| Avg comments | 39.2 |
| Avg interactions | 218.9 |
| Avg video views | 2338.3 |
| Engagement rate | 6.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/14/2026, 5:46:20 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:32:32 AM |