HolzKretz Wohnkultur&Lebensart on Instagram
| Username | @holzkretz |
|---|---|
| Audience | 2763 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Herborn |
| Categories | Shopping & retail home decor garden decor interior design gift ideas easter outdoor living home inspiration garden furniture home culture lifestyle |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioEuer Concept-Store in Herborn für Home & Living #holzkretz Schaut auch mal Online bei uns vorbei. |
Instagram Insights
| Followers | 2.8K |
|---|---|
| Following | 171 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 9 |
| Avg likes | 28.3 |
| Avg comments | 0.8 |
| Avg interactions | 29.0 |
| Avg video views | 517.4 |
| Engagement rate | 1.0% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 1:51:52 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 12:02:46 PM |