Henni Hix on Instagram
| Username | @hennihix |
|---|---|
| Audience | 1239 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| Categories | Artist home decor art interior design fashion travel love trends magic valentine inspiration |
| Languages | german, english, french |
| Bio | Reveal bioBelieve in Magic |
Instagram Insights
| Followers | 1.2K |
|---|---|
| Following | 781 |
| Highlights | 2 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 51.3 |
| Avg comments | 3.4 |
| Avg interactions | 54.8 |
| Avg video views | 197.8 |
| Engagement rate | 4.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 12/30/2025, 11:39:23 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 4:58:27 PM |