Christina Witzel on Instagram
| Username | @heimwerklove |
|---|---|
| Audience | 16221 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| City | Fulda |
| Categories | Digital creator diy home decor crafting workshops interior design handmade plants kitchen creative living therapy personal projects |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFULDA ️ ️ Content Creator DIY ️ Kunsttherapeutin | Workshops ️ BRCA1 Brustkrebs 2017|2025 |
Instagram Insights
| Followers | 16.2K |
|---|---|
| Following | 2.1K |
| Highlights | 53 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 289.0 |
| Avg comments | 8.8 |
| Avg interactions | 297.8 |
| Avg video views | 9138.1 |
| Engagement rate | 1.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 10:50:21 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:09:03 AM |