Heike on Instagram
| Username | @heikchen1 |
|---|---|
| Audience | 15040 |
| Posts | 2.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.3K |
| Country | Germany |
| City | Frankfurt |
| Categories | Blogger fashion daily outfit travel home decor style weekend outfit home interior family |
| Languages | german, english |
| Emails | heikchen1@mein.gmx |
| Bio | Reveal biofamily ️ fashion daily outfit travel ️ homedecor contact: heikchen1@mein.gmx |
Instagram Insights
| Followers | 15.0K |
|---|---|
| Following | 950 |
| Highlights | 19 |
| IG Media | 2.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 189.9 |
| Avg comments | 54.5 |
| Avg interactions | 244.4 |
| Avg video views | 792.0 |
| Engagement rate | 1.6% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 4:00:00 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:11:22 AM |