Gartencenter Nickl on Instagram
| Username | @gartencenternickl |
|---|---|
| Audience | 6197 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Rosenheim |
| Categories | Shopping & retail gardening home decor spring flowers easter plants garden center diy family activities outdoor decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInspiration rund um das Thema GARTEN & WOHNEN Rosenheim + Kolbermoor #folgtunsinsgrüne |
Instagram Insights
| Followers | 6.2K |
|---|---|
| Following | 435 |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 38.9 |
| Avg comments | 0.5 |
| Avg interactions | 39.4 |
| Avg video views | 1465.3 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 6:30:11 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:15:14 AM |