Felix W. Hartmann on Instagram
| Username | @felixwhartmann |
|---|---|
| Audience | 43093 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Digital creator lifestyle food family fashion love valentine's day home decor advertisement photography curated content personal stories |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bio// your dose of interior, food, outfits and family life jeden Dienstag WKD?! feat. @andyzingler Imprint @alessandralouisamanagement |
Instagram Insights
| Followers | 43.1K |
|---|---|
| Following | 994 |
| Highlights | 44 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 1779.1 |
| Avg comments | 37.9 |
| Avg interactions | 1817.0 |
| Avg video views | 36726.0 |
| Engagement rate | 4.2% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 10:06:14 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:36:00 AM |