elegante on Instagram
| Username | @elegantebedlinen |
|---|---|
| Audience | 13675 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor bedlinen sleep interior design natural fabrics homewear german products bedroom ideas luxury bedding sustainable bedding |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioAtelier Bettwäsche & Homewear für bestes Schlafgefühl 100% natürliche Fasern Made in Germany |
Instagram Insights
| Followers | 13.7K |
|---|---|
| Following | 844 |
| Highlights | 10 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 34.4 |
| Avg comments | 1.8 |
| Avg interactions | 36.2 |
| Avg video views | 1349.5 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/15/2026, 3:38:58 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:24:48 AM |