Einfach Hausgemacht on Instagram
| Username | @einfach_hausgemacht |
|---|---|
| Audience | 14197 |
| Posts | 1.5K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.5K |
| Country | Germany |
| Categories | Magazine cooking recipes baking diy home decor spring easter vegan food |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioKoch- & Backrezepte Deko & DIY Inspirationen Tipps für Haushalt & Küche |
Instagram Insights
| Followers | 14.2K |
|---|---|
| Following | 161 |
| Highlights | 5 |
| IG Media | 1.5K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 150.3 |
| Avg comments | 43.1 |
| Avg interactions | 193.4 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 1.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 2/22/2026, 2:33:49 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:14:57 AM |