COUCH | Magazin & Community on Instagram
| Username | @couch_magazin |
|---|---|
| Audience | 187597 |
| Posts | 7.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 7.1K |
| Country | Germany |
| Categories | interior design home decor lifestyle fashion diy spring easter interior inspiration home styling community magazine |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDinge, die wir lieben - Dinge, die ihr liebt #COUCHMagazin #COUCHstyle Sei Teil unserer Community und hab die Chance auf ein Feature im Heft |
Instagram Insights
| Followers | 187.6K |
|---|---|
| Following | 1.5K |
| Highlights | 33 |
| IG Media | 7.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 240.8 |
| Avg comments | 10.6 |
| Avg interactions | 251.3 |
| Avg video views | 2438.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 4:03:16 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:28:58 AM |