Charlotte on Instagram
| Username | @charliecarlsson |
|---|---|
| Audience | 78864 |
| Posts | 4.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.1K |
| Country | Germany |
| City | Bremen |
| Categories | Digital creator lifestyle travel photography home decor personal growth food music art interior design film photography city trips |
| Languages | german, english |
| Emails | workwithcarlsson@gmail.com |
| Bio | Reveal bio️ a visual diary MA Media Culture ○ workwithcarlsson@gmail.com |
Instagram Insights
| Followers | 78.9K |
|---|---|
| Following | 660 |
| Highlights | 98 |
| IG Media | 4.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 1360.2 |
| Avg comments | 30.5 |
| Avg interactions | 1390.7 |
| Avg video views | 7616.0 |
| Engagement rate | 1.8% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/13/2026, 2:03:07 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:54:34 AM |