Burger Inneneinrichtung GmbH on Instagram
| Username | @burgerinneneinrichtung |
|---|---|
| Audience | 2741 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Karlsruhe |
| Categories | Furniture interior design design home decor interior inspiration home office modern living furniture design home accessories art local events |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInterior-Design, Designer Möbel, Licht & Accessoires |
Instagram Insights
| Followers | 2.7K |
|---|---|
| Following | 1.4K |
| Highlights | 34 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 18.6 |
| Avg comments | 0.3 |
| Avg interactions | 18.9 |
| Avg video views | 454.0 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 7:35:34 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 12:03:49 PM |