Britta Brand on Instagram
| Username | @britta.brand |
|---|---|
| Audience | 68234 |
| Posts | 1.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.2K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator lifestyle fashion beauty food parenting memes home decor skincare shopping life hacks |
| Languages | german |
| Emails | kontakt@brittabrand.de |
| Bio | Reveal bioFashion| Beauty| Food & Momlife Reporterin | Kochstudio Brandy Rezepte in den Highlights & im Blog ️Podcast: @laut.unfiltered.podcast |
Instagram Insights
| Followers | 68.2K |
|---|---|
| Following | 1.6K |
| Highlights | 37 |
| IG Media | 1.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 12 |
| Avg likes | 798.1 |
| Avg comments | 36.6 |
| Avg interactions | 834.7 |
| Avg video views | 26113.3 |
| Engagement rate | 1.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 4:19:05 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:02:14 AM |