Bogie’s Pflanzenwelt on Instagram
| Username | @bogies_pflanzenwelt |
|---|---|
| Audience | 3209 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Meerbusch |
| Categories | Garden Center plants gardening home decor seasonal plants indoor plants balcony gardening plant care flower arrangements organic gardening plant gifts easter decorations |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFamilienunternehmen seit 1873 Zimmerpflanzen Saisonale Beet & Balkon Pflanzen Deko & Ambiente uvm. |
Instagram Insights
| Followers | 3.2K |
|---|---|
| Following | 172 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 10 |
| Avg likes | 98.3 |
| Avg comments | 5.2 |
| Avg interactions | 103.4 |
| Avg video views | 996.1 |
| Engagement rate | 3.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/15/2026, 4:26:04 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:52:05 AM |