Armin Morbach on Instagram
| Username | @arminmorbach |
|---|---|
| Audience | 228338 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Public figure photography makeup hair artistry fashion beauty culture art magazine creative direction editorial artistic expression |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bio◆Photographer | Hair- & Make-up Expert ◆Editor-In-Chief & Publisher @tushmagazine ◆Founder @ballsaal_artist_mgmt ◆Mgmt. @attached.agency |
Instagram Insights
| Followers | 228.3K |
|---|---|
| Following | 7.5K |
| Highlights | 27 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 6 |
| Avg likes | 1484.3 |
| Avg comments | 42.8 |
| Avg interactions | 1527.1 |
| Avg video views | 14235.5 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:02:03 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:06:46 AM |