Anna Schneider on Instagram
| Username | @ana.snider |
|---|---|
| Audience | 178540 |
| Posts | 2.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.3K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator family life recipes diy family trips crafts children activities parenting home decor upcycling life hacks kids entertainment |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioLass dich inspirieren | Blitzrezepte & Foodboards | Kreatives & DIY ️| Familientrips & Ausflüge |
Instagram Insights
| Followers | 178.5K |
|---|---|
| Following | 449 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 2.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 11 |
| Avg likes | 588.9 |
| Avg comments | 37.6 |
| Avg interactions | 626.5 |
| Avg video views | 29446.4 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:20:21 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:30:00 AM |