a l i n e •• on Instagram
| Username | @alieselotte |
|---|---|
| Audience | 90497 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator lifestyle travel food home decor books photography aesthetic summer coffee interior design diy |
| Languages | german |
| Bio | Reveal biosozialpädagogin & content creatorin aus dresden irgendwas zwischen altbauliebe & gemütlichkeit außerdem reisemomente & alltag everything else |
Instagram Insights
| Followers | 90.5K |
|---|---|
| Following | 633 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 3858.0 |
| Avg comments | 14.7 |
| Avg interactions | 3872.7 |
| Avg video views | 66025.3 |
| Engagement rate | 4.3% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 3/29/2026, 5:30:09 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:49:11 AM |