Alexander Paar on Instagram
| Username | @alexanderpaar |
|---|---|
| Audience | 166401 |
| Posts | 3.9K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.9K |
| Country | Germany |
| Categories | Digital creator interior design home decor spring decor flower arrangement coffee table styling interior inspiration book announcement travel tips paris winter decor simple living |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioInterior | Design | Aesthetic Living | Flowers | Travel Author of „The Simple Living“ Collabs | UGC: DM ️ | Germany Impressum |
Instagram Insights
| Followers | 166.4K |
|---|---|
| Following | 907 |
| Highlights | 58 |
| IG Media | 3.9K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 577.7 |
| Avg comments | 157.3 |
| Avg interactions | 735.0 |
| Avg video views | 1161.0 |
| Engagement rate | 0.4% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 5:06:57 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:30:56 AM |