Alex on Instagram
| Username | @_alexwess |
|---|---|
| Audience | 34682 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Dortmund |
| Categories | Digital creator interior design home decor cozy living family life scandinavian design slow living kitchen design nursery decor weekend activities coffee and recipes |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioDad Life, Everyday Things, Interior, Cats - @villa.kuntergrau |
Instagram Insights
| Followers | 34.7K |
|---|---|
| Following | 986 |
| Highlights | 2 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 717.9 |
| Avg comments | 7.3 |
| Avg interactions | 725.2 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 2.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 3/29/2026, 10:40:55 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:25:10 AM |