1000 gute Gründe für Blumen on Instagram
| Username | @1000gutegruende_fuer_blumen |
|---|---|
| Audience | 52199 |
| Posts | 3.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.1K |
| Country | Germany |
| Categories | flowers plants gardening nature home decor diy spring happiness wellness photography lifestyle |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioBlumen. Pflanzen & Ideen, die dein Zuhause lebendig machen. DIYs, Tipps für jeden Tag. Jetzt inspirieren lassen: ↓ |
Instagram Insights
| Followers | 52.2K |
|---|---|
| Following | 1.1K |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 3.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 7 |
| Avg likes | 1173.2 |
| Avg comments | 96.8 |
| Avg interactions | 1269.9 |
| Avg video views | 32205.3 |
| Engagement rate | 2.4% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 4:34:36 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:16:57 AM |