Zomorrodi Rugs on Instagram
| Username | @zomorrodi_rugs |
|---|---|
| Audience | 8995 |
| Posts | 1.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.1K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | Home decor rugs handmade interior design vintage modern rugs family business oriental rugs unique rugs carpets handwoven |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioPassionate about handmade carpets since 1979. CARPET DIEM Heinrich-Heine-Allee 33, DUS stilwerk DUS |
Instagram Insights
| Followers | 9.0K |
|---|---|
| Following | 603 |
| Highlights | 16 |
| IG Media | 1.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 61.5 |
| Avg comments | 2.1 |
| Avg interactions | 63.6 |
| Avg video views | 1564.0 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 2:55:05 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:42:47 AM |