WESTWING on Instagram
| Username | @westwingcom |
|---|---|
| Audience | 8662002 |
| Posts | 4.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 4.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor interior design furniture design lifestyle home tour interior inspiration scandinavian design home makeover paris westwing |
| Languages | english |
| Bio | Reveal bioMaking everyday life beautiful. |
Instagram Insights
| Followers | 8.7M |
|---|---|
| Following | 1 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 4.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 1591.0 |
| Avg comments | 104.9 |
| Avg interactions | 1695.9 |
| Avg video views | 118280.6 |
| Engagement rate | 0.0% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 10:01:33 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:14:07 AM |