Marco Dickel on Instagram
| Username | @welt_der_fliesen |
|---|---|
| Audience | 12640 |
| Posts | 1.8K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.8K |
| Country | Germany |
| City | Düsseldorf |
| Categories | Entrepreneur tiles interior design home decor bathroom ceramics diy architecture garden luxury furniture stone |
| Languages | german, english, italian |
| Bio | Reveal bioKeramische Fliesen, Badmöbel aus Feinsteinzeug, Wand-, + Bodenfliesen, Gartenkonzepte, -Pool,-Blockstufen, Hinterlüftete Fassaden. |
Instagram Insights
| Followers | 12.6K |
|---|---|
| Following | 642 |
| Highlights | 4 |
| IG Media | 1.8K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 15.3 |
| Avg comments | 0.3 |
| Avg interactions | 15.6 |
| Avg video views | 36.7 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 8/13/2025, 5:23:34 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 10:17:52 AM |