WEITZ on Instagram
| Username | @weitz_porzellan |
|---|---|
| Audience | 5226 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Hannover |
| Categories | home decor porcelain glassware kitchen accessories design table setting lifestyle shopping coffee dinnerware |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioFamily owned seit 1848. Design für jetzt! Porzellan • Glas • Wohnideen | Live & Online. Hannover • Hamburg • Bielefeld Jetzt entdecken ️ |
Instagram Insights
| Followers | 5.2K |
|---|---|
| Following | 664 |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 13.6 |
| Avg comments | 1.8 |
| Avg interactions | 15.3 |
| Avg video views | 141.0 |
| Engagement rate | 0.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 7:11:09 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:53:38 AM |