Wall-Art | Wanddeko & Tapeten on Instagram
| Username | @wall_art.de |
|---|---|
| Audience | 100810 |
| Posts | 3.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.1K |
| Country | Germany |
| Categories | Home decor wall art interior design wallpaper decor ideas home improvement wall murals room makeover wall stickers diy decor |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioWanddeko, Tapeten & Design Seit 2007 nachhaltig produziert Für dein Zuhause 5 € sichern |
Instagram Insights
| Followers | 100.8K |
|---|---|
| Following | 70 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 3.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 417.3 |
| Avg comments | 67.2 |
| Avg interactions | 484.5 |
| Avg video views | 23537.0 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/12/2026, 8:15:35 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:48:58 AM |