vivien könig on Instagram
| Username | @vivi_koenig |
|---|---|
| Audience | 123108 |
| Posts | 1.7K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.7K |
| Country | Germany |
| City | Munich |
| Categories | Actor photography travel cinema movies nature lifestyle amazon brazil spiders food |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal biofounder of @boto.tours acting @lido_agency berlin, germany |
Instagram Insights
| Followers | 123.1K |
|---|---|
| Following | 1.4K |
| Highlights | 5 |
| IG Media | 1.7K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 8 |
| Avg likes | 982.5 |
| Avg comments | 22.5 |
| Avg interactions | 1005.0 |
| Avg video views | 14729.5 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/14/2026, 1:17:53 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:08:58 AM |