VISUAL STATEMENTS on Instagram
| Username | @visualstatements |
|---|---|
| Audience | 709165 |
| Posts | 25.2K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 25.2K |
| Country | Germany |
| Categories | posters decor gifts home decor humor love self-care inspiration shopping |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioDeine tägliche Dosis Inspiration. Hier findest du echte Statements, die bewegen. Unser Shop: |
Instagram Insights
| Followers | 709.2K |
|---|---|
| Following | 26 |
| Highlights | 20 |
| IG Media | 25.2K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 4196.1 |
| Avg comments | 53.9 |
| Avg interactions | 4250.0 |
| Avg video views | 57618.5 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/17/2026, 5:00:47 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:15:48 AM |