Vinta Series on Instagram
| Username | @vintaseries |
|---|---|
| Audience | 21513 |
| Posts | 1.0K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.0K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | art photography interior design vintage collectibles home decor gallery prints fine art art prints |
| Languages | german, english |
| Emails | mail@vinta-series.com |
| Bio | Reveal bioOnline art gallery. Curated art prints and fine art photography in limited editions. mail@vinta-series.com |
Instagram Insights
| Followers | 21.5K |
|---|---|
| Following | 1.4K |
| Highlights | 6 |
| IG Media | 1.0K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 171.7 |
| Avg comments | 2.4 |
| Avg interactions | 174.1 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.8% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 3/16/2026, 2:00:17 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 9:49:29 AM |