Villeroy & Boch on Instagram
| Username | @villeroyboch |
|---|---|
| Audience | 536041 |
| Posts | 3.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 3.3K |
| Country | Germany |
| City | Mettlach |
| Categories | home decor bathroom dining easter kitchen spring porcelain tableware gift ideas bathroom inspiration |
| Languages | english, german |
| Bio | Reveal bioWe inspire a feeling of home. Welcome to the official Villeroy & Boch account. Join our community #yesvb |
Instagram Insights
| Followers | 536.0K |
|---|---|
| Following | 403 |
| Highlights | 12 |
| IG Media | 3.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 2 |
| Avg likes | 419.3 |
| Avg comments | 8.7 |
| Avg interactions | 428.0 |
| Avg video views | 220239.0 |
| Engagement rate | 0.1% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/16/2026, 12:30:11 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:17:38 AM |